مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت | کلینیک اورانوس

آشنایی با مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت- کلینیک اورانوس


مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت در کلینیک اورانوس

یکی از روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی پوست صورت تزریق ژل است.  افرادی که به دلایل مختلف دچار چین و چروک‌های پوستی و دیگر موارد شده‌اند برای درمان این چین و چروک‌ها به روش تزریق ژل روی می‌آورند. چون هم از نظر به هزینه مناسب است؛ و هم روشی بدون دردسر و بدون نیاز به بیهوشی‌های عمومی می‌باشد. تمامی افرادی که به تزریق ژل روی آورده‌اند باید مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت را برای تسریع هرچه سریع‌تر این عمل و کاهش عوارض بعد از تزریق به درستی انجام دهند.

لطفا اندک زمانی جهت مطالعه مطلب ذیل با ما همراه باشید

تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

افرادی که برای تزریق به کلینیک مراجعه کرده‌اند بهتر است لباس‌های راحت بپوشند و در اتاق مناسب برای تزریق ژل قرار بگیرند. بهتر است این افراد در زمان مراجعه از هیچ گونه لوازم آرایشی بهداشتی استفاده نکنند و قبل از مراجعه صورت خود را بشویند. رعایت هریک از این نکات قبل و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت باعث تسریع هرچه سریع‌تر نتیجه بعد از تزریق می‌باشد.

رعایت مراحل اولین بعد از تزریق ژل – کلینیک اورانوس

اولین مرحله بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل ممکن است عوارض کوتاه مدتی برایتان پیش بیایید که در کل طبیعی بوده و بعد از گذشت چند ساعت و یا چند روز به طور کامل از بین می‌رود. به طور مثال قرمزی، کبودی، درد خفیف، خارش و دیگر موارد که بهتر است در این زمان به صورت دست نزنید و یا برای کاهش درد از داروهای مسکن که باعث رقیق شدن خون می‌شود استفاده نکنید به جای آن از مسکن‌هایی مانند استامینوفن استفاده کنید در رسیدن به نتیجه دلخواه دچار عوارضی نشوید.

استفاده از کمپرس یخ

در برخی موارد بعد از تزریق ژل ممکن است عارضه‌های خفیفی مانند کبودی برای فرد پیش بیاید که می‌تواند به راحتی برای درمان این عارضه اقدام کند. یکی از روش‌های از بین بردن کبودی استفاده از کمپرس یخ است که روشی بدون دردسر و همچنین در دسترس می‌باشد. برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت پزشک متخصص که برای درمان به او مراجعه کرده‌ایم برایمان داروهایی را در همین مورد تجویز می‌کند که مصرف این داروها در وقت مناسب خود می‌تواند بهترین گزینه برای دوری از عارضه‌های مختلف بعد از تزریق باشد.

سفتی صورت بعد از تزریق طبیعی است

برای بر طرف کردن برآمدگی‌های سطح پوست می‌توانید کمی آن را ماساژ دهید. ولی در کل سعی کنید نواحی تزریق شده تا ساعاتی کاملاً بدون حرکت باشد. در برخی موارد بسته به نوع ژل تزریقی که برای شما انجام شده ممکن است حس کنید پوست شما سفت شده ولی نگران نباشید چون بعد از گذشت چند روز درست می‌شود و نیاز به نگرانی نیست.

اصلاح صورت را به تعویق بی اندازید

برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت بهتر است هفته اول از اصلاح کردن صورت خود با هر روشی را به تعویق بی اندازید. همچنین استفاده از لوازم آرایشی را تا حد امکان مثلاً یک هفته کنار بگذارید، تا مبادا دچار عارضه‌های بعد از تزریق شوید. رعایت تمامی نکاتی که گفته شده و در ادامه گفته می‌شود برای تسریع درمان و همچنین رسیدن به نتیجه دلخواه بسیار ضروری است.

استفاده از شوینده‌ها

افرادی که به تزریق ژل صورت روی آورده‌اند برای جلوگیری از بروز عفونت‌های پوستی بعد از تزریق بهتر است از مواد شوینده مخصوص پوست استفاده و محل تزریق را تمیز و خشک نگه دارند. این امر برای جلوگیری هرچه بهتر از بروز عارضه‌های پوستی بعد از تزریق مهم و ضروری است. اگر در استفاده از شوینده‌ها مطمئن نیستید می‌توانید از کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید کمک بگیرید.

حرارت دیدن و سرد شدن محل تزریق

برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت بهتر است از شنا کردن در آب‌های گرم، همچنین رفتن به سونا و جکوزی و در کل در معرض حرارت قرار گرفتن اجتناب کنید. گرم شدن صورت بعد از تزریق باعث ایجاد عوارض مختلف می‌شود؛ پس بهتر است از قرار گرفتن در زیر نور خورشید نیز دوری کنید. سرد شدن زیاد محل تزریق نیز می‌تواند عوارض مختلفی را به دنبال داشته باشد که هر کدام برای دریافت نتیجه بهتر می‌تواند مضر باشد. پس بهتر است یکی دو هفته اول را رعایت کنید.

توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید

بعد از تزریق ژل ممکن است پزشک برای تسریع بهبودی و همچنین کاهش عارضه‌های مختلف توصیه‌هایی را به شما اعمال کند که رعایت هرچه بهتر این توصیه‌ها می‌تواند اثرات مثبت و بهتری برای فرد بعد از تزریق به همراه داشته باشد. مانند مصرف داروهای تجویز شده در زمان مناسب بعد از تزریق و همچنین رعایت نکات بهداشتی و دیگر نکاتی که هرکدام برای شما مفید و تسریع بخش زیبایی شما می‌باشد.

حالت خواب برای مراقب‌های بعد از تزریق ژل به صورت

برای دوری از کاهش کیفیت ژل تزریق شده به نواحی مختلف صورت و دیدن نتیجه هرچه بهتر بعد از عمل تزریق ژل، بهتر است از خوابیدن روی صورت پرهیز کنید تا از ورود فشار به آن جلوگیری شود. افرادی در موقع خواب می‌توانند رو به بالا خوابیده و از خوابیدن روی صورت اجتناب کنند.

لباس مناسب بپوشید

برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت بهتر است لباس‌های مناسب پوشیده و از پوشیدن لباس‌هایی که ممکن است به ناحیه تزریق ژل فشار وارد کند دوری کنید. چون ممکن است باعث بر هم زدن فرم آن قسمت شود و کیفیت کار را نیز از بین ببرد.

با دکتر درباره ورزش‌های سنگین  مشورت کنید

برای جلوگیری و کاهش کبودی و تورم بهتر است از ورزش‌های سنگین تا یکی دو هفته دوری کنید. حتی ورزشکاران حرفه‌ای نیز بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت بعد ورزش‌های خود را آغاز کنند تا مبادا برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت دچار مشکل و عارضه‌ای شوند.

مصرف دخانیات

از آنجایی که سیگار می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد، بهتر است برای مدتی از مصرف دخانیات و قرار گرفتن در کنار فردی که مصرف دارد، دوری کنید تا از بروز این مشکلات نیز جلوگیری شود.

مصرف الکل ممنوع است

از آنجایی که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت بسیار مهم و ضروری است پس بهتر است از الکل که یکی از عوامل رقیق‌کننده خون می‌باشد و می‌تواند باعث افزایش التهاب، تورم و همچنین کبودی باشد پس بهتر است نوشیدن الکل را از سه روز قبل و حداقل چند ساعت بعد از تزریق کنار بگذارید تا این عارضه‌ها برایتان پیش نیاید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت | کلینیک اورانوس
انتخاب بهترین کلینیک برای تزریق ژل صورت

کلینیک مناسب انتخاب کنید

برای داشتن نتیجه هرچه بهتر بعد از تزریق ژل مشورت با پزشکان متخصص و با مهارت و تجربه یکی از مهم‌ترین نکات برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت می‌باشد. برای بهره‌مندی از این پزشکان انتخاب کلینیک مناسب نیز واجب و ضروری است. کلینیک اورانوس آماده ارائه انواع خدمات در تمامی گزینه‌ها با بهترین پزشکان متخصص و کادر مجرب می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به برسی نکات برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به صورت و عواملی که باید رعایت شود پرداختیم و به خوبی با این موارد آشنا شدید. مجموعه اورانوس آماده ارائه انواع مشاوره‌های رایگان درباره تمامی این نکات و دیگر موارد این چنینی می‌باشد.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه کلینیک اورانوس

راه های ارتباطی با کلینیک اورانوس

شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی هر یک از شماره های ذیل با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس کلینیک :

021-44483705

021-44483704

021-44439154

ارتباط مستقیم با مسئول دفتر کلینیک

0912-0336276

ارتباط مستقیم با مشاور لیزر و زیبایی پوست

0905-3183402

ارتباط مستقیم با مشاور جراحی زیبایی

0990-2345677

آدرس کلینیک اورانوس:

تهران ، جنت آباد جنوبی ، ضلع جنوبی میدان چهارباغ ، ساختمان سبز ، طبقه 5 ، واحد 63

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 12 =