توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو | کلینیک اورانوس

کاشت ابرو توسط بهترین متخصصان در کلینیک اورانوس


آشنایی با توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو

امروزه افراد با توجه به افزایش سن، بیماری، برداشتن بیش از اندازه ابروها در جوانی و … دچار ریزش ابرو می شوند. از این رو بسیاری از افراد کاشت ابرو را به عنوان روشی مطمئن برای درمان این مشکل انتخاب می کنند.
ما در این محتوا قصد داریم توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو را ذکر کنیم.

جهت مطالعه محتوای 4 دقیقه ای با ما همراه باشید.

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو

از جمله مهم ترین توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- فعالیت های روزانه:

 1. بهتر است تا 3 روز بعد از کاشت ابرو در منزل استراحت کنید و از رفتن به محل کار بپرهیزید.
 2. به دلیل استفاده از مواد بی حسی هنگام کاشت ابرو، از رانندگی در روز کاشت خودداری کنید.
 3. بر روی ابروی کاشته شده یخ قرار ندهید.
 4. از انجام دادن هرگونه فعالیت سنگین (حمل بار سنگین یا ورزش) به دلیل فشار آمدن به سر و صورت به مدت یکماه خودداری کنید. ورزش های سبک مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های هوازی با تحرک کم پس از گذشت دو هفته از کاشت مانعی ندارد.
 5. به مدت 2 هفته پس از کاشت (تا زمان کشیدن بخیه ها) از خم کردن طولانی سر به جلو و هرگونه فعالیتی که به کشیده شدن پوست سر منجر می شود بپرهیزید. بهتر است حداقل تا یک هفته پس از کاشت، هنگام ادای فریضه نماز مهر را به پیشانی نزدیک کنید و از گذاشتن سر روی مهر خودداری کنید.
 6. برای کشیدن بخیه ها در روز چهاردهم پس از کاشت با هماهنگی قبلی به کلینیک مراجعه کنید. در روز کشیدن بخیه ها و قبل از مراجعه به کلینیک سر را بشویید و از زدن ژل روی ناحیه بخیه بپرهیزید.
 7. استفاده از محصولات آرایشی و مداد تا یک سال پس از کاشت ممنوع است. از پایان ماه سوم جهت فرم دهی تنها از سایه ابرو استفاده کنید.
 8. از روز اول پس از کاشت، به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم و همچنین بادهای مستقیم خودداری کنید. همچنین به مدت 3 ماه از قرار گرفتن در محیط هایی با گرد و غبار و آلودگی شدید بپرهیزید.
 9. استفاده از استخر و سونا تا 3 ماه پس از کاشت ممنوع است و در صورت مشاهده التهاب و قرمزی بهتر است تا زمان رفع آن از شنا کردن در استخر و دریا یا مراجعه به سونا خودداری فرمایید.
 10. انجام دادن هرگونه فعالیت جنسی و استفاده از داروهای تاخیری تا 7 روز پس از کاشت ممنوع است.
 11. از مهمترین توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو این است که باید تا 6 ماه پس از کاشت از انجام سولاریوم خودداری کنید.
 12. در بازه زمانی 2 هفته پس از کاشت بهتر است از لباس یقه باز یا دکمه دار استفاده کنید تا هنگام پوشیدن و در آوردن آسیبی به گرافت های کاشته شده وارد نشود.
 13. از آنجایی که موهای کاشته شده در ابرو از پوست سر گرفته شده، به طور ژنتیکی رشدی مانند موهای سر خواهد داشت و باید به طور مرتب اصلاح شود. می توانید پس از گذشت 2 هفته از کاشت با برس ابرو به آهستگی ابروها را در جهت مناسب شانه کنید و سپس با قیچی ابرو در اندازه مناسب کوتاه کنید.
 14. رنگ کردن ابروها تا 6 ماه پس از کاشت ممنوع است.
 15. تا 2 ماه پس از انجام کاشت ابرو از انجام مزوتراپی، PRP و استفاده از محلول تقویت ابرو بر روی ابرو خودداری کنید. در صورت نیاز توسط پزشک جلسات مزو مشخص می شود.

2- نحوه خوابیدن:

 1. از روز اول پس از کاشت تا 7 روز باید با استفاده از بالش دورگردنی به حالتی بخوابید که زاویه بدن شما با تخت 45 درجه باشد. همچنین از روز پنجم پس از کاشت تا زمان کشیدن بخیه ها باید به صورت کمی زاویه دار بخوابید و ترجیحاً از بالش دور گردنی استفاده کنید.
 2. از دو هفته پس از کاشت می توانید به راحتی دراز بکشید و بخوابید اما باید از فعالیت هایی که در ناحیه پشت سر کشش پوستی ایجاد می کند پرهیز کنید. شایان ذکر است کم رنگ و خطی شدن بخیه ها ارتباط بسیار زیادی با مراقبت های یک ماهه پس از کاشت دارد.
 3. در صورت وجود تورم در ناحیه صورت حتماً تا 3 روز اول پس از کاشت از خوابیدن به پهلو پرهیز کنید تا ورم به صورت قرینه در دو طرف صورت ایجاد و برطرف شود.
توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو | کلینیک اورانوس
کاشت ابرو با قیمت مناسب در کلینیک اورانوس

3- شستشو و حمام:

 1. در 2 روز اول پس از کاشت ابرو از خیس نمودن ابروها پرهیز کنید. لازم به ذکر است تا 7 روز پس از کاشت از لمس ناحیه ابرو و دست زدن به گرافت ها خودداری کنید.
 2. از فردای روز کاشت شستشوی بدن و موی سر مانعی ندارد ولی به مدت یک هفته پس از کاشت از گرفتن صورت و ابرو زیر فشار مستقیم دوش آب خودداری کنید. از روز سوم تا یک هفته صورتتان را به وسیله اسپری آب پاشی که حاوی یک چهارم شامپوی بچه و سه چهارم آب باشد بشویید. سپس با اسپری حاوی آب، آبکشی نمایید. در طول این مدت از کشیدن دست بر روی ابروها خودداری نمایید. برای خشک کردن ابرو تنها گاز استریل را به آهستگی روی ابرو گذاشته و بردارید و از کشیدن گاز استریل روی ابرو خودداری کنید. لازم به توضیح است که ناحیه پشت سر که بخیه دارد را می توان کاملاً با دست شستشو داد.
 3. بعد از یک هفته از کاشت ابرو، محل کاشت را به آرامی با آب بشویید. سپس با انگشت مرطوب به آرامی در جهت خواب ابروها تمیز کنید.
 4. پس از گذشت 10 روز از کاشت ابرو، شستشوی صورت کاملاً طبیعی می باشد.

4- خوردن و آشامیدن:

 1. از تناول گوشت قرمز تا 48 ساعت پس از کاشت پرهیز کنید.
 2. مشروبات الکلی تا 2 هفته و استعمال دخانیات تا 3 ماه پس از کاشت ممنوع می باشد.
 3. تا 3 ماه پس از کاشت از خوردن خوراکی های شور و خوراکی هایی طبع گرم مانند آجیل، ادویه جات، سس شیرینی خودداری کنید.
 4. خوردن آب و مایعات فراوان توصیه می شود.

5- فرآیند بهبود:

 1. برای تسکین درد ناشی از کاشت، یک عدد قرص استامینوفن ساده یا کدئین دار را بعد از کاشت و یک عدد را قبل از خواب و در صورت وجود درد در روزهای بعد هر 6 ساعت یک عدد مصرف کنید. همچنین در صورت بروز درد شدید و تحمل ناپذیر می توانید از یک یا دو شیاف دیکلوفناک 100 میلی گرم در روز استفاده کنید.
 2. بهتر است از فردای روز کاشت تا 6 ماه پس از کاشت در ناحیه برداشت مو از ژل و کرم ترمیم کننده استفاده شود.
 3. برای طی کردن فرآیند بهبود و تسریع رشد ابروها بهتر است از اقلام دارویی مکمل غذایی و ویتامین مخصوص استفاده شود. برخی از این اقلام مورد نیاز به همراه بازه زمانی مصرف و طریقه مصرف آن ها به شما تحویل داده شد. شایان ذکر است مصرف داروهای ذکر شده مستلزم این است که حتماً از سوی پزشک مربوطه معاینه شده باشید و این داروها را با صلاحدید پزشک مصرف کنید. از مصرف خودسرانه هر یک از داروهای ذیل بدون تجویز پزشک خودداری فرمایید.
 4. هنگام ابتلا به سرماخوردگی در دوران بعد از کاشت استفاده از آنتی بیوتیک و قرص سرما خوردگی مانعی ندارد.

6- سیر تکامل رشد ابرو:

 1. در 90 درصد موارد از هفته اول بعد از کاشت به مدت 2 ماه موهای کاشته شده در ابروها دچار ریزش می شوند که امری طبیعی است. در 10 درصد موارد ابروها اصلاً نمی ریزند یا ریزش آن دیرتر از دو ماه شروع می شود.
 2. رویش ابروهای جدید بعد از ماه سوم آغاز می شود و تا ماه هجدهم پس از کاشت ادامه دارد.
 3. هر 3 ماه یکبار پس از کاشت (ماه های سوم، ششم، نهم، دوازدهم، پانزدهم، هجدهم، بیست و یکم و بیست و چهارم پس از کاشت) معاینه شخص از سوی پزشک مجموعه برای بررسی وضعیت کاشت ضروری است.
 4. خارش در ناحیه برداشت پوست و سر و همچنین در ناحیه ابرو بعد از کاشت کاملاً طبیعی است و ممکن است بسته به ترمیم پذیری پوست در افراد مختلف، مدت زمان متفاوتی ادامه داشته باشد. توصیه می شود در صورت خارش در محل ابرو روزی 3مرتبه از اسپری آب خنک یا سرم شستشو در موضع استفاده شود. اگر خارش به حدی شدید باشد که شخص را دچار ناراحتی کند می تواند قرص سیتریزین (هر 8 ساعت یک عدد) مصرف کند. همچنین توصیه می شود از هفته سوم پس از کاشت یک لایه نازک روغن بادام تلخ به آهستگی و با استفاده از گوش پاک کن و در جهت خواب ابروها روی آن ها بزنید.
 5. التهاب و قرمزی پوست تا 6 ماه پس از کاشت کاملاً طبیعی است.
 6. درد در ناحیه بخیه تا 3 ماه پس از کاشت طبیعی است.
 7. بی حسی پوست سر و ناحیه ابرو، احساس کشیدگی پوست، گزگز شدن و حس خواب رفتگی در افراد مختلف متفاوت است و بازه زمانی آن 1 تا 6 ماه است. ممکن است این موارد که وقوع آن کاملاً طبیعی است در برخی از افراد زودتر و در برخی دیرتر از بین برود.
 8. با توجه به نوع مراقبت و شستشو وجود پوسته های زرد و سفید رنگ در اطراف گرافت ها تا 10 روز پس از کاشت کاملاً طبیعی است. از روز هفتم به بعد با شستشوی مناسب این پوسته ها به تدریج از بین می رود. در نتیجه از کندن و دستکاری آن ها بپرهیزید. از ریزش فولیکول های مو همراه پوسته نگران نباشید.

مراحل بهبود کاشت ابرو ( توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو )

به طور کلی مراحل کاشت ابرو و توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

1- 1 تا 7 روز پس از پیوند:

ممکن است از روز اول پس از کاشت در ناحیه پیشانی و اطراف پلک ورم به وجود بیاید که معمولاً حدود 10 روز طول می کشد تا از بین برود. همچنین پوسته هایی در اطراف گرافت های کاشت شکل می گیرد که به تدریج بعد از روز هفتم و با شستشوی مناسب از بین می رود. هر گونه التهاب پوست سر در ناحیه گیرنده و برداشت، همچنین ترشح خونابه (به مقدار کم) در ناحیه برداشت و کاشت طبیعی است.

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت ابرو | کلینیک اورانوس
کلینیک اورانوس بهترین مرکز کاشت ابرو در غرب تهران

2- 1 تا 14 روز پس از کاشت:

فرآیند ریزش ابروهای کاشت شده از روز هفتم به بعد و هم زمان با شستشوی بهتر کاملاً طبیعی است. روند ریزش کامل ممکن است تا 3 ماه طول بکشد (10درصد ابروها ممکن است اصلا نریزد). در روز چهاردهم پس از کاشت بخیه ها باید کشیده شود. بهتر است این کار در کلینیک کاشت مو و زیر نظر پزشک انجام گیرد.

3- 1 الی 3 ماه پس از پیوند:

جوانه هایی از موهای روییده شده در این بازه زمانی در سطح ابرو قابل مشاهده است. موهای روییده شده در ابتدا بسیار نازک هستند ولی به تدریج شروع به زخیم شدن می کنند.

زمان رویش ابروها برای هر فرد متفاوت است. با این حال در اکثر مراجعین این اتفاق از پایان ماه سوم آغاز می گردد. مراجعه کنندگان در این دوره زمانی ممکن است حالت هایی مشابه ایجاد آکنه در ناحیه گیرنده گرافت ها احساس کنند.

دلیل این اتفاق که امری کاملاً طبیعی می باشد. شروع فرایند رویش موهای جدید از زیر پوست سر می باشد. گاهی اوقات بعضی از این موها به صورت موقت در زیر پوست می مانند و به مرور زمان از پوست سر بیرون می زنند. اطلاع رسانی به پزشک کلینیک در هنگام وقوع جوش، برجستگی، درد و خارشو یا آکنه الزامی می باشد.

4- 3 الی 6 ماه پس از پیوند:

در پایان دوره 6 ماهه اول بعد از کاشت، رشد ابروها قابل ملاحضه است. در طول این دوره ابروها کم کم شروع به زخیم شدن می کنند. التهاب پوست این در دوره کم می شود و احتمال وقوع جوش و آکنه به حداقل می رسد.

جمع بندی

کلینیک اورانوس یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات کاشت ابرو در غرب تهران می باشد. این مجموعه با بکارگیری بهترین متخصصان حوزه زیبایی و پزشکی خدماتی همچون تقویت و کاشت مو و ابرو، جراحی های زیبایی، تزریقات زیبایی و … به شما سروران گرامی ارائه می دهد.
شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تسکر از همراهی شما عزیزان
تحریریه کلینیک اورانوس

راه های ارتباطی با کلینیک اورانوس

شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی هر یک از شماره های ذیل با ما سریعاً در ارتباط باشید.

شماره های تماس کلینیک :

021-44483705

021-44483704

021-44439154

ارتباط مستقیم با مسئول دفتر کلینیک

0912-0336276

ارتباط مستقیم با مشاور لیزر و زیبایی پوست

0905-3183402

ارتباط مستقیم با مشاور جراحی زیبایی

0990-2345677

آدرس کلینیک اورانوس:

تهران ، جنت آباد جنوبی ، ضلع جنوبی میدان چهارباغ ، ساختمان سبز ، طبقه 5 ، واحد 63

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =