مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک اورانوس

آشنایی با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت - کلینیک اورانوس


مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک اورانوس

با توجه به پیشرفت علم و بالا رفتن سواد افراد روش های گوناگونی برای زیباسازی و جوان سازی پوست افرادی که به هر دلیلی ممکن است بخواهد پوستی شاداب تر و جوان تر داشته باشد به وجود آمده است. یکی از این روش ها میکرونیدلینگ صورت است، که در ادامه می خواهیم در مورد میکرونیدلینگ، مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت با هم گفت و گو کنیم.

لطفاً جهت بهره مندی از محتوای ذیل چند دقیقه ای با ما همراه باشید

میکرونیدلینگ چیست؟

قطعا افرادی که این مقاله را می خوانند از اینکه میکرونیدلینگ صورت چیست، آشنایی کامل دارند. اما بهتر است برای یاد آوری هم که شده به صورت مختصر برایتان توضیح دهیم که میکرونیدلینگ صورت یکی از روش های زیباسازی و جوان سازی پوست است که تاریخچه طولانی تری نسبت به سایر روش ها دارد. از این روش درمانی نه تنها برای حفظ زیبایی صورت بلکه برای بیشتر موارد درمانی از جمله کم پشتی مو، بر طرف کردن ترک های پوستی، خراشیدگی و یا بریدگی پوست می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. حال که فهمیدید میکرونیدلینگ چیست بیایید کمی در مورد روش درمانی آن نیز برایتان توضیح دهیم:

روش درمان میکرونیدلینگ چه تاثیری بر مراقبت های بعد از آن دارد

برای درمان به روش میکرونیدلینگ دو روش وجود دارد که هر کدام به نوبه خود بر مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت تاثیر گذار است.  کلینیک اورانوس آماده ارائه تمامی خدمات مربوط به میکرونیدلینگ با کادر درمان متخصص و استفاده از بهترین دستگاه ها می باشد. از جمله این دو روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش دستی

این روش که با توجه به دستی بودن سابقه طولانی تری نیز دارد، به خاطر دستی بودنش قیمت پایین تری دارد برای همین تقاضا نیز بیشتر است. در این روش از دستگاه مخصوص استفاده می شود. این دستگاه با در بر داشتن سوزن های بسیار ریز و چرخان باعث راحت تر شدن کار با این دستگاه شده است. اما توجه داشته باشید برای حفظ و مراقبت پوست باید نکات مراقبتی قبل و بعد را به طور دقیق انجام دهید تا مبادا مشکلی برایتان پیش بیاید.

استفاده از دستگاه

افرادی که می خواهند جای جوش و آکنه خود را برطرف کنند این روش به آن ها توصیه می شود. چون همانطور که مشخص است در روش استفاده از دستگاه وجود دقت بالا، باعث می شود در مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت راحت تر باشید و زمان کمتری برای بر طرف کردن التهاب و قرمزی و دیگر موارد نیاز داشته باشید. به همین دلایل است که این روش خواهان بیشتری نسبت به روش قبلی یعنی روش دستی دارد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک اورانوس
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت- کلینیک اورانوس

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ صورت

برای اینکه مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت را به صورتی هرچه بهتر انجام دهید ابتدا باید مراقبت های قبل از آن را به خوبی بشناسید و انجام دهید تا نتیجه بهتری بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت داشته باشید. مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ صورت به شرح زیر است:

  1. افرادی که تبخال روی پوست خود دارند بهتر است از آنتی ویروس ها در دو روز قبل از انجام میکرونیدلینگ صورت استفاده کنند
  2. بهتر است از دو روز قبل ناحیه ای مورد نظر برای میکرونیدلینگ را شیو نکنید
  3. از یک هفته قبل بهتر است استفاده از کرم های موبر را به تعویق بیندازید
  4. بهتر است از سه چهار روز قبل از میکرونیدلینگ صورت از قرص های ضد التهابی دوری کنید
  5. از داروهای رقیق کننده خون دوری کنید چون آثار منفی زیادی دارد

مراقبت های حین میکرونیدلینگ صورت

حال که مراقبت های قبل از میکروندلینگ را به خوبی فهمیدید بهتر است مراقبت های حین را نیز به خوبی انجام دهید تا نتیجه هر چه بهتری از انجام این روش برای زیباسازی و جوان سازی پوست صورت خود به دست آورید. این مراقبت ها به شرح زیر است:

  • شستشو پوست قبل از انجام میکرونیدلینگ صورت برای برطرف کردن هرگونه آلودگی، چربی، آرایش و دیگر موارد بهتر است این کار را انجام دهید.
  • اگر از داروی خاصی برای تتو پوست استفاده می کنید پزشک خود را مطلع کنید.
  • از بی حس کننده ها برای پوست خود استفاده کنید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

همانطور که قبل و حین میکرونیدلینگ صورت باید مراقبت هایی را برای دریافت نتیجه هرچه بهتر انجام داد، بعد از میکرونیدلینگ نیز باید مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت را به بهترین نحو ممکن انجام داد. از مراقبت های بعد میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده نکردن از مواد آرایشی

به دلیل باز بودن منافذ پوستی بعد از انجام میکرونیدلینگ بهتر است استفاده از موارد آرایشی که دارای مواد شیمیایی فعال هستند را برای  24 تا 48 ساعت به تعویق بیندازید. چون باعث افزایش تورم، ایجاد جوش و آکنه در زیر پوست می شود. پس بهتر است اجازه دهید پوست کمی استراحت کند و منافذ آن بسته شود بعد به آرایش کردن بپردازید.

دوری از مشروبات الکلی بعد از میکرونیدلینگ

برای اینکه از التهاب و قرمزی بیش از حد پوست خود جلوگیری کنید بهتر است استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات را تا چندین روز به تعویق بیندازید. تا مبادا مشکلی برای شما پیش بیایید، به جای این وارد می توانید از نوشیدنی های خنک کمک بگیرید.

غذای مقوی بعد از میکرونیدلینگ صورت

برای اینکه نتیجه هر چه بهتر از میکرونیدلینگ صورت خود دریافت کنید باید مواد غذایی که باعث افزایش کلاژن در پوست می شوند را در برنامه غذایی خود قرار دهید. غذاهایی که پزشک نیز آن ها را توصیه می کند. غذایی مانند: آناناس، سوپ قلم، آب آلبالو، ماهی سالمون، و … . این غذاها باعث تولید و افزایش کلاژن پوست و در نتیجه بهتر شدن هرچه سریع تر پوست می شود.

حمام بعد از میکرونیدلینگ صورت

افرادی که درمان های عمیق انجام داده اند بهتر است برای جلوگیری از عفونت از رفتن به حمام، سونا، جکوزی، و دیگر موارد دوری کنند. برای شستن می توانید از سرم های مخصوص کمک بگیرید تا مبادا مشکلی برایتان پیش بیاید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک اورانوس
مواردی که بعد از میکرونیدلینگ صورت باید رعایت شود- کلینیک اورانوس

دست نزدن به پوست بعد از میکرونیدلینگ

افرادی که درمان عمیق تری انجام داده اند بهتر است برای دریافت نتیجه منفی  پوست های مرده روی صورت خود را نکنید. پوست هایی که بعد از درمان های عمیق به وجود می آیند. این پوست ها طی چند روز از بین می روند.

کرم ترمیمی برای بعد از میکرونیدلینگ

با توجه به از دست رفتن رطوبت پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت بهتر است از کرم های ترمیمی استفاده کنید تا هرچه بهتر و سریع تر به نتیجه دلخواه برسید.

نور خورشید بعد از میکرونیدلینگ

بهتر است بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت تا یکی دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. برای بیرون آمدن، بهتر است از کلاه های آفتابی استفاده کنید.

کمپرس سرد بعد از میکرونیدلینگ

برای برطرف کردن التهابات پوستی، کاهش تورم و قرمزی بهتر است از کمپرس سرد استفاده کنید. کمپرس سرد جریان خون زیر پوست را کاهش داده و باعث درمان این موارد می شود.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

در این مقاله به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت و موارد مربوط به این مراقبت ها پرداختیم.  کلینیک اورانوس آماده ارائه انواع مشاوره های رایگان در مورد میکرونیدلینگ صورت و دیگر عمل های زیبایی پوست می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر سوالات خود را درمیان بگذارید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت در کلینیک اورانوس با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با کلینیک اورانوس

شما عزیزان میتوانید با کلیک بر روی هر یک از شماره های ذیل با ما سریعاً در ارتباط باشید

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان در کلینیک تخصصی اورانوس هستیم

شماره های تماس کلینیک :

021-44483705

021-44483704

021-44439154

مسئول دفتر کلینیک

0912-0336276

مشاور لیزر و زیبایی پوست

0905-3183402

مشاور جراحی زیبایی

0990-2345677

آدرس کلینیک اورانوس :

تهران ، جنت آباد جنوبی ، ضلع جنوبی میدان چهارباغ ، ساختمان سبز ، طبقه 5 ، واحد 63

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =